Kurs Kategorii A

Czy pragniesz poczuć wiatr we włosach i zapach lasu? A może znudziły Ci się już miejskie korki i wieczny brak wolnych miejsc na parkingu? Chcesz być niezależny? W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie kurs prawa jazdy kategorii A. Jeśli zdasz egzamin i otrzymasz wymarzony dokument, będziesz uprawniony do kierowania motocyklem, motocyklem z przyczepą motocyklową oraz pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM, czyli motorowerem i czterokołowcem lekkim.

 

Lekcje w naszym ośrodku odbywają się na motocyklu Suzuki Gladius.

 
W czasie kursu, zdobędziesz wiedzę dotyczącą prawidłowego przygotowania do jazdy, a także sprawdzenia stanu technicznego pojazdu oraz elementów, które są odpowiedzialne za Twoje bezpieczeństwo, czyli stroju oraz stanu łańcucha. Ponadto, nauczysz się bezpiecznie zdejmować pojazd z podpórki i przemieszczać go przy unieruchomionym silniku, a także podpierać pojazd na podpórce.

 
Kurs obejmuje także ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu, slalom wolny i szybki, a także ominięcie przeszkody (w zależności od kategorii) oraz hamowanie. Okazuje się, że wymagania stawiane przed potencjalnym kandydatem na kierowcę motocykla nie są małe. Jak się jednak zapewne szybko przekonasz, są to naprawdę niezbędne elementy, które musi opanować każdy, kto pragnie szusować po drogach.
W Warszawie, o prawo jazdy kategorii A ubiegać się możesz w WORDZIE przy ul. Odlewniczej 8.

Sitemap