Nauka jazdy kategorii AM

Od stycznia 2013 roku, kiedy to weszły w życie nowe przepisy dotyczące prawa jazdy, istnieje nowa kategoria prawa jazdy, którą określa się jako AM. Umożliwia ona prowadzenie motoroweru oraz czterokołowca lekkiego.

 
W naszym ośrodku będziesz się szkolił na Romecie ZK50.

 
Podchodząc do egzaminu państwowego poza częścią teoretyczną, będziesz zmuszony zaprezentować swoje umiejętności podczas części praktycznej. Dotyczą one m. in. przygotowania do jazdy oraz sprawdzenie stanu technicznego elementów, które bezpośrednio odpowiadają za Twoje bezpieczeństwo jazdy, czyli sprawdzenie stanu łańcucha oraz kasku i odzieży ochronnej. Ponadto, pokażesz w jaki sposób prawidłowo zdjąć pojazd z podpórki i przemieszczać go bez wcześniejszego uruchamiania silnika oraz ponownie podeprzeć pojazd na podpórce. Oprócz tego, niezbędne będzie wykazanie się umiejętnością ruszania z miejsca do przodu na wzniesieniu, a także slalom wolny i szybki oraz hamowanie. Następnie wyruszysz na dalszą część egzaminu, która odbywać się będzie już w ruchu miejskim.

 
Co ciekawe, jedynie ubiegając się o prawo jazdy kategorii AM zwolniony jesteś z zadania ominięcia przeszkody. Niemniej jednak, warto posiąść tę umiejętność gdyż ruch drogowy szybko zweryfikuje czy rzeczywiście jesteś w stanie poradzić sobie w zatłoczonym mieście, poruszać się sprawnie i dynamicznie nie powodując utrudnień w ruchu, a jednocześnie nie stanowić zagrożenia dla innych kierujących pojazdami i pieszych.

Sitemap