Nauka jazdy kategorii A1

Kategoria A1 to kategoria, która umożliwia prowadzenie motocykli, których pojemność skokowa silnika nie przekracza 125 cm3 oraz mocy nie większej niż 11kW (15 koni mechanicznych). Stosunek mocy do masy własnej nie może przekraczać 0, 1 kW/kg. Oprócz tego typu pojazdu, możesz również siąść za sterami motocykla trójkołowego, którego moc nie jest większa niż 15kW. Wreszcie, zyskujesz możliwość kierowania pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM, tzn. motorowerem i czterokołowcem lekkim.

 
Lekcje odbywają się na motocyklu Honda CBF 125 cm3.

 
Podczas egzaminu będziesz musiał wykazać się umiejętnościami związanymi z odpowiednim przygotowaniem do jazdy, sprawdzeniem stanu technicznego podstawowych elementów, które bezpośrednio odpowiadają za Twoje bezpieczeństwo w czasie jazdy. Chodzi tu o przeanalizowanie stanu technicznego łańcucha, kasku oraz odzieży ochronnej, a także właściwe zdjęcie pojazdu z podpórki i przemieszczanie go bez uprzedniego uruchamiania silnika oraz stosowne podparcie pojazdu na podpórce.

 
Poza tym, na egzaminie czeka Cię ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu, slalom wolny oraz slalom szybki, a także ominięcie przeszkody oraz hamowanie: do wyznaczonego miejsca przy prędkości nie przekraczającej 50 km/h oraz awaryjne od prędkości 50 km/h z użyciem obu hamulców.
Dopiero po pozytywnym przejściu tej części egzaminu, czeka Cię egzamin w ruchu miejskim.
Egzaminy państwowe dla kategorii A odbywają się w Warszawie przy ul. Odlewniczej.

Sitemap